
7443-W21/5W-T20 HSLED-WEDGE Y20-18HP3-Y. Двоконтактна безцокольна жовта
- В наличии
- Код: 7443 18HP3-Y CHI MING
373,90 ₴
- +380 (99) 648-45-68Vodafone (Viber)
- +380 (93) 703-79-79Life:) (Viber)
- +380 (94) 490-70-51Intertelecom мобільний
- +380 (44) 360-67-07Укртелеком міський (SIP)
Description: Design a 18HP3 constitute ,High and bright degree Light with good even ,used in various as stop light;and with each kind of illumination.
Character:
12V~24V(Totally use )--- The product uses the high radiation the copper and the aluminum makesthe good radiation;Has the very good luminous efficiency and the stability;Has quakeproof and is moisture-proof;The diameter of the exterior 20 millimeters applicably various type of car ;May use in the direction lamp and each kind of illumination, The inner part has already born to press settling of 35 Vs' electric current IC and significant exaltation to give out light an efficiency.
Specifications:
| (A) Electronics and Optical Characteristics: Ta=25˚C | ||||||||
|
PART NO |
Emitting Color |
Forward |
TotalityLuminous Intensity |
|
Dominant |
Color |
Single LED |
Viewing |
|
Voltage |
Efficacy |
Wavelength |
Temperature |
Intensity |
Angle |
|||
|
7443-18HP3 |
(DC) |
|
|
|
|
|
||
|
Unit: V |
Unit: LM |
Unit:LM/W |
Unit:nm |
Unit:K |
Unit:mcd |
Unit:deg |
||
|
Error margin:±5% |
(0.5m) |
|||||||
|
R |
Super Yellow |
14.2 |
56.47/10.09 |
40.58/25.40 |
626~635 |
1001 |
2996 |
144.8 |
|
Test Condition |
Power:1.4/0.4W Current:100/28±10%mA |
|||||||
| Основные | |
|---|---|
| Цоколь | W21/5W |
| Страна производитель | Тайвань |
| Напряжение питания | 12 В |
| Функциональное назначение | Передние габаритные огни |
| Цвет свечения | Желтый |
| Производитель | MAY |
| Тип лампы | LED |
| Пользовательские характеристики | |
| количество светодиодов | 18 |
| 7443 | габарит/поворот |
| Cтабилизатор тока: | внутри лампы |
| Качество: | категория премиум |
| Гарантия: | 6 месяцев |
| Производитель: | Chi Ming Electronics Corp. |
| Тип SMD светодиодов | 5050 |
| Цоколь лампи | W21W (7440) |
- Цена: 373,90 ₴




